fotografia portretowa techniki


fotografia portretowa techniki

Jaki sprzęt muszę Weź Wielki Portret

Biorąc wielki portret jest nadal jednym z najbardziej przydatnych umiejętności fotografa może mieć. Potrzeba dobrych zdjęć ludzi nigdy nie zniknie. Czy to na wesela, fotografia korporacyjna lub styl życia zawsze będzie popyt, jeśli tacy ludzie jak obrazy wziąć z nich. Zresztą uczyńmy start i spojrzeć na biegu aparatu używam.

Na szczęście, większość z nas już zestaw potrzebny do podjęcia wspaniały portret. Standardowy zestaw obiektyw, który jest dostarczany z większością aparatów cyfrowych powinien być wystarczająco dobry, aby dostać się na pole do gry. Gdy kupiłem Canon 5d Mk1, wybrałem 24mm do 70mm 2.8 jako mojego standardowego obiektywu. Do portretów środowiskowych, (jeśli sfotografować kogoś i pokazać niektóre z ich otoczeniem) 50mm jest idealnym miejscem, aby rozpocząć. Ma bardzo podobny punkt widzenia na to, co widzimy naszymi oczami i tak daje nam bardzo naturalny wygląd portret środowiska. Należy uważać, aby nie iść zbyt szeroka, powiedzmy znacznie poniżej 35mm jako szerszy kąt produkuje niepochlebne zakłóceń. Dłuższy koniec zakresu ogniskowych jest idealnym miejscem na trzy ćwierć długość / głowy i ramion strzałów. Może to w połączeniu z szerokim otworem oddzielić tematu z tła rzucając tło ładnie nieostry.

fotografia portretowa techniki

Choć standardowy obiektyw zmiennoogniskowy doskonale nadaje się do portretów, większość profesjonalnych fotografów wolą coś trochę dłużej. Ja osobiście używać Canon 100mm 2.8 Macro, która jest nie z tego świata na strzały głową, szybko przysłony rozmycie tła i tele bardzo schlebia opiekunkę. Myślę, że wszystko powyżej 100mm jest za dużo chyba, że ??będzie na całej długości strzał i chcesz taki efekt kompresji perspektywy na tle, powiedzmy na zadrzewionej alei lub zestaw kolumn.

Prawdopodobnie najbardziej uprzywilejowanych wszystkich obiektywów portretowych jest 85mm.

– autor artykułu