Fotografia

Fotografia

Fotografia

Fotografie otaczają nas z każdej strony. Jedne z nich oglądamy na wystawach i traktujemy je jak dzieła sztuki; inne wykonujemy w gronie rodziny i przyjaciół, aby stanowiły pamiątkę na długie lata; inne znajdują się w naszych dokumentach, a jeszcze inne widujemy na reklamach w przestrzeni miejskiej lub na produktach. Funkcji fotografii jest zatem wiele – użytkowa, pamiątkowa, artystyczna czy inne. Także fotograf może zajmować się różnymi gałęziami swojego fachu. Jeden będzie zajmował się fotografią reklamową lub modową, drugi będzie wykonywał zdjęcia do dokumentów, dla jeszcze innego fotografowanie stanie się po prostu hobby.

Fotografia

Niezależnie od tego jakie zdjęcia wykonujesz, rób to profesjonalnie i z pasją. Unikaj sztampowych rozwiązań, spróbuj pokazać coś od innej strony. Wyjątkiem niech pozostaną jedynie zdjęcia do dokumentów państwowych, ponieważ wymagane jest przestrzeganie wytycznych. Staraj się jednak przedstawić modela jak najkorzystniej, w końcu dokument będzie służył mu kilka lat i brzydkie zdjęcie może stanowić powód do wstydu.

Nie ratuj na siłę nieudanego zdjęcia obróbką cyfrową. Ona ma służyć jedynie do poprawienia drobnych mankamentów zdjęcia lub np. podkręcenia koloru. Przekombinowana obróbka nie będzie wyglądała dobrze, nada zdjęciu sztuczności i wywoła odpychający efekt. Jeżeli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z fotografią koniecznie skorzystaj z licznych podręczników lub zapisz się na kurs.

Otrzymasz tam profesjonalną wiedzę i szybko posiądziesz niezbędne wiadomości. Nauka na własną rękę będzie trwała zdecydowanie dłużej, ale może przynieść równie zadowalające rezultaty. Potem pozostaje tylko wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i z każdym kadrem stawać się coraz doskonalszym fotografem.

– autor artykułu