fotografia tradycyjna techniki


fotografia tradycyjna techniki Na szczęście są one dość przystępne dla wariantów 1.8 , ale jeśli użytkownik Canon ostatecznym jest 85mm 1.2. To naprawdę jest potworem obiektywu z ceną, aby dopasować. Jedną rzeczą do zapamiętania jest to, aby dostosować ogniskowych jeśli jesteś na mniejszej matrycy. Współczynnik upraw jest zwykle 1,3 lub 1,6.euroimpex.pl/oferta/zarzadzanie-drukiem/ Więc obiektyw 50mm staje się obiektywem 80mm w aparacie z mnożnik ogniskowej 1,6.

Teraz weźmy przyjrzeć oświetlenia i ekspozycji. W przeciwieństwie do większości innych przedmiotów, jasne słońce nie robi dla pochlebne portrety. Produkuje ostrych cieni i powoduje nieprzyjemne przedmiotem zeza. Jeśli musisz strzelać w słońcu południa, poszukaj jakiegoś cienia w których można umieścić przedmiot. To będzie o wiele łatwiej uzyskać dobry strzał, a światło jest znacznie bardziej sterowalne. Jeden z moich ulubionych technik jest siedzieć przedmiot na ziemi, kilka stóp pod gałęziami drzewa. I następnie umieścić białą reflektor na podłodze przed nimi, ten odbija światło w mroku, które są zazwyczaj pod oczami i nosem. Światło pochodzące od tyłu was daje piękny catchlight w ich oczach, a otrzymasz doskonałą portret.

fotografia tradycyjna techniki

Inną popularną techniką jest umieszczenie przedmiotu z ich plecami do słońca. Ta uniknąć strasznych cieni, ale masz teraz inny problem, ekspozycję. Jeśli słońce znajduje się za obiektem aparat może się nabrać na underexposing twarz. W tym scenariuszu użyć pomiaru punktowego lub wybrać w jakiejś kompensacji ekspozycji, przysłonę i tak powinno wystarczyć.

zapraszamy na naszą stronę internetową
– autor artykułu