fotografia cyfrowa techniki


fotografia cyfrowa techniki

Jak zdecydować między Kupując aparat kompaktowy lub aparat cyfrowy SLR

Należy kupić aparat kompaktowy lub lustrzankę cyfrową (digital single-lens reflex) kamery?

Świat jest cały w ogniu z najnowszych lustrzanek cyfrowych. Mega pikseli, Super soczewki, każdy powinien dostać jeden, prawda? Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, czego normalnie strzelać z kamerą. Różnica jest na tyle znaczące koszty – setki dolarów na poziomie wejścia lustrzanek – na chwilę myśleć, jeśli naprawdę potrzebujesz DSLR.

Wybór wydaje się zbyt skomplikowana, ale w końcu wszystko sprowadza się do jednego pytania: Czy robienie zdjęć nieruchomych obiektów i osób – zdjęcia wakacyjne ruin, gór, rzek i ludzi stwarzających na strzał – czy może robić zdjęcia akcji?

fotografia cyfrowa techniki

Powodem jest opóźnienie migawki z kamer point-and-shoot. Kamery point-and-shoot może konkurować z lustrzankami pod względem pikseli, często pokonać ich w łatwości użytkowania, ale przegra bitwę opóźnienia migawki.

Co to jest „opóźnienie migawki”? Jest to przedział czasu pomiędzy naciśnięciem przycisku, a czas, gdy aparat wykonuje zdjęcie (technicznie rzecz biorąc, jest to opóźnienie między wyzwalania migawki i kiedy zdjęcie jest rzeczywiście zarejestrowana).

Wiele aparatów point-and-shoot ma opóźnienie, które jest tak długo, jak 1/2 sekundy. To wieczność podczas fotografowania poruszających się obiektów lub dzieci podczas zabawy. Cyfrowe lustrzanki mają opóźnienie migawki, który jest praktycznie niezauważalne – a ja nie mówię o bardzo drogich aparatów profesjonalnych – nawet proste lustrzanki entry level są szybkie.

fotografia cyfrowa techniki

W przypadku robienia zdjęć nieruchomych obiektów i ludzi, to aparat kompaktowy może być lepszym wyborem – prosty w obsłudze i znacznie tańsze. Opóźnienie migawki z kamer point-and-shoot nie jest problemem. Większość zdjęć wakacje należą do tej kategorii – w końcu większość czasu pozować do zdjęcia.

Zażycie działania zdjęcia – Ludzie taniec, bawiących się dzieci, ulubione zwierzęta, zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu, imprez sportowych – będziemy chcieli DSLR. Opóźnienie migawki z kamer point-and-shoot czyni je bezużytecznym dla obrazów działania. W takim przypadku, Digital Single-Lens Reflex Aparaty – lustrzanki – to droga.

Oczywiście, jeśli jesteś naprawdę w fotografii, chcą tworzyć efekty specjalne, albo po prostu chcą korzystać z zaawansowanych technik i działa z fotografii „w” tłumie – cóż, trzeba będzie wydać pieniądze i uzyskać DSLR jak również.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kamerach point-and-shoot, można odwiedzić stronę Tani aparaty fotograficzne. Przejdź tutaj opinii niedrogich Aparaty cyfrowe SLR.

– autor artykułu