Jeśli klawiatura laptopa została uszkodzona, może być konieczna wymiana klucza. Może to być jednak trudny proces. Aby zrobić to poprawnie, powinieneś wiedzieć o swoim systemie operacyjnym i klawiaturze. Ponadto należy wymienić zaciski ustalające klucza. Na szczęście istnieje wiele sposobów na wymianę kluczy w laptopie.

Wymień wózek i podkładkę klucza
Jeśli masz laptopa, który ma problemy z pisaniem, konieczna może być wymiana karetki i podkładki klucza. Jeśli te dwa elementy są uszkodzone lub zepsute, możesz zamówić części zamienne przez Internet. Aby mieć pewność, że otrzymasz właściwą część, poznaj numer modelu swojego komputera i typ posiadanego klucza.

Najpierw usuń nasadkę klawiszy ze spacji. Będziesz musiał go usunąć płaskim śrubokrętem. Następnie musisz włożyć nową nasadkę klawiszy.

Sprawdź klawiaturę swojego systemu operacyjnego
Jeśli masz problemy z używaniem klawiatury laptopa, możesz sprawdzić sterowniki klawiatury systemu operacyjnego, aby ustalić, czy jest to problem ze sprzętem lub oprogramowaniem. Jeśli klawisze nie działają poprawnie, może być konieczne odinstalowanie sterownika i zainstalowanie najnowszego. Jeśli problem będzie się powtarzał, może być konieczna wizyta w warsztacie naprawczym w celu uzyskania dalszej pomocy lub wymiany. Zawsze należy wykonać kopię zapasową dysku twardego przed wysłaniem laptopa do technika w celu uzyskania pomocy.

Jeśli okaże się, że klawiatura jest uszkodzona lub jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, może być konieczne oddanie jej do naprawy lub wymiany przez profesjonalistę. Ekspert od wymiany klawiatury laptopa będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować i naprawić problem.

Ponownie zainstaluj zaciski ustalające klucza
Jeśli klips zabezpieczający na kluczu do laptopa pęknie, możesz go łatwo ponownie zainstalować. Powinieneś użyć cienkiego przedmiotu do rozciągnięcia plastikowych kawałków i wepchnąć je z powrotem na miejsce. Najlepiej odłączyć źródło zasilania przed kontynuowaniem. Aby ponownie zainstalować klucz do laptopa, możesz użyć zestawu do wymiany klucza. Ten zestaw zawiera trzy podstawowe elementy: nasadkę na klucze, zacisk ustalający i gumową gałkę.

Aby ponownie zainstalować zatrzask podtrzymujący klucz do laptopa, najpierw zdejmij nasadkę klucza. Możesz potrzebować małego płaskiego śrubokręta, aby zaklinować się między nasadką a gniazdem klucza. Następnie delikatnie podważ nasadkę klawiszy z podstawy klawiatury i zdejmij ją. Powinieneś być w stanie zobaczyć uchwyt na klucze na spodzie klucza. Zaciski podtrzymujące są przymocowane do klawiatury za pomocą czterech zewnętrznych szczelin.

Napraw uszkodzoną klawiaturę laptopa
Na szczęście naprawa uszkodzonej klawiatury laptopa nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Istnieją dwa podstawowe sposoby naprawy klawiatury laptopa. Pierwszym z nich jest fizyczne usunięcie starego i zastąpienie go nowym. Druga metoda polega na wymianie klawiatury na nową. Po zainstalowaniu nowej klawiatury laptop powinien się uruchomić i ponownie działać.

Jeśli nie możesz usunąć klawiatury, spróbuj ponownie uruchomić komputer. Aby to zrobić, przytrzymaj przycisk zasilania przez około 10 sekund. Następnie wyłącz i ponownie włącz komputer. Jeśli problem nadal występuje, należy zwrócić się o pomoc do serwisu laptopów.

Nie używaj kleju do naprawy klawiszy laptopa
Ważne jest, aby nie używać kleju do naprawy kluczy laptopa, ponieważ klej może spowodować awarię kluczy. Jeśli przypadkowo upuściłeś butelkę płynu na laptopa, może się okazać, że klawisze laptopa nie działają prawidłowo. Płyn mógł przedostać się do klawiatury pod klawiszami, uniemożliwiając ich wymianę. Możesz jednak użyć pęsety, aby włożyć klucze z powrotem na miejsce.

Po pierwsze, powinieneś znać model swojego komputera. Będziesz potrzebować dokładnego numeru modelu lub nazwy producenta, aby uzyskać odpowiedni klucz zastępczy. Dobrym sposobem na znalezienie odpowiedniej części do swojego modelu jest poszukanie w Internecie sklepu z naprawą laptopów. Będziesz także chciał zrobić kilka zdjęć referencyjnych, aby wiedzieć, gdzie szukać klucza.

Więcej: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *