HD Tune to potężny program do diagnostyki dysków, który może testować wydajność dysku twardego komputera. Intuicyjny interfejs programu pokazuje dane przez szereg okien i cztery zakładki. Jest kompatybilny z większością urządzeń pamięci masowej i przeprowadza testy porównawcze dla każdego z nich. Użytkownicy mogą przeglądać szczegóły, takie jak czas dostępu, szybkość transferu i wykorzystanie procesora dla wybranego dysku. Użytkownicy mogą również sprawdzić atrybuty S.M.A.R.T dysku i inne informacje.

Darmowa wersja HD Tune
HD Tune to łatwa w użyciu aplikacja, która analizuje działanie dysku twardego i przedstawia wyniki w prosty sposób. Narzędzie udostępnia szczegółowe informacje o temperaturze dysku twardego, szybkości przesyłania danych, czasie dostępu i nie tylko. Sprawdza również, czy obecne są uszkodzone sektory. Pomaga także zarządzać miejscem na dysku i zmniejszać poziom hałasu. Możesz bezpłatnie pobrać HD Tune z biblioteki oprogramowania.

HD Tune jest wyposażony w łatwy w użyciu interfejs z zakładkami, który umożliwia skanowanie i testowanie dysków. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać dysk z menu rozwijanego, a następnie wybrać karty zatytułowane „Wzorzec”, „Informacje”, „Zdrowie” lub „Skanowanie błędów”.

Skany błędów
HD Tune to bezpłatne narzędzie do dysków twardych, które mierzy wydajność dysku twardego, uruchamia skanowanie błędów i monitoruje stan dysku. Jest dostępny zarówno dla dysków wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także dysków SSD i kart pamięci. HD Tune zawiera cztery zakładki: test porównawczy uruchamia się na pierwszej karcie, zakładka Informacje zawiera podstawowe informacje o dysku, zakładka Kondycja pokazuje atrybuty Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology (SMART), a zakładka Skanowanie błędów wykonuje skanowanie błędów.

Skany błędów wykonywane przez HD Tune pokażą, czy Twój dysk jest podatny na błędy dysku. Ten typ testu jest uważany za nieniszczący i wykrywa jedynie błędy w operacjach odczytu. Użytkownicy powinni jednak pamiętać, że operacja zajmie dużo czasu. Jeśli skanowanie wykryje wiele uszkodzonych bloków, zaleca się migrację na dysk, który nie jest podatny na błędy dysku.

Bezpieczne usuwanie
HD Tune to narzędzie dysku twardego, które mierzy i analizuje wydajność dysku twardego. Sprawdza również jego stan i bezpieczeństwo. Oferuje również opcję bezpiecznego usuwania. Ten darmowy program jest kompatybilny zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi dyskami twardymi, SDD, pamięciami USB i kartami pamięci. Możesz także uruchomić kompleksowe skanowanie błędów za pomocą HD Tune. Program jest również w stanie wykryć problemy ze zdrowiem dysku i naprawić błędy.

Aby wykonać bezpieczne skasowanie dostrojenia HD, musisz wiedzieć, jak odczytać oprogramowanie sprzętowe dysku twardego. Oprogramowanie sprzętowe prawie każdego dysku twardego wyprodukowanego od 2001 roku zawiera polecenie „Secure Erase”. To polecenie działa tak samo dobrze, jak rozmagnesowywanie dysku twardego za pomocą silnego magnesu.

HD Tune do pobrania: https://programy.net.pl/program,hd-tune.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *